Prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności oraz o sposobach wykorzystywania przez stronę internetową plików cookies (tzw. ciasteczek).

POLAR ROBOCZY ODBLASKOWY REF-VISPOLAR ROBOCZY ODBLASKOWY REF-VIS
  • Nowy
Spodnie taktyczne czarne IX9Spodnie taktyczne czarne IX9
  • Nowy
Aktualności
W jakim zawodzie przyda się odzież przeciwdeszczowa?

W jakim zawodzie przyda się odzież przeciwdeszczowa?

Odpowiedni ubiór nie tylko czyni pracę w ulewną pogodę komfortową, lecz także zapobiega negatywnym skutkom, które można dotkliwie odczuć po dniu spędzonym na deszczu. Jakie grupy zawodowe powinny zaopatrzyć się w zestaw odzieży deszczowej? I na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Odzież przeciwdeszczowa – zalety

Odzież przeciwdeszczowa ma za zadanie chronić nasze ciało przed zamoknięciem podczas deszczu. Szczególnie docenią ją osoby, które nie mogą odłożyć swojej pracy, nawet jeśli na zewnątrz panuje deszczowa aura. W połączeniu z zestawem bielizny termoaktywnej, zapobiega również wychłodzeniu się organizmu, o co nietrudno przy długim przebywaniu na zewnątrz. Profesjonalna odzież przeciwdeszczowa, która spełnia wszystkie wymogi BHP, zapewnia również dobrą widoczność, dzięki odblaskowym elementom lub jaskrawym barwom. To szczególnie ważne, jeśli wykonuje się wszelkiego rodzaju prace budowlane lub konserwacyjne na zewnątrz, szczególnie na drogach lub torowiskach.

Komu przyda się zestaw odzieży przeciwdeszczowej?

Można wymienić wiele grup zawodowych, dla których komplet wodoodpornych ciuchów może okazać się zbawiennym elementem roboczej garderoby. Wiele prac budowlanych i remontowych jest wykonywane nawet podczas niesprzyjającej aury. W odzież przeciwdeszczową zaopatrzyć powinni się zatem robotnicy budowlani i inżynierowie. Niezależnie od pogody pracują również służby porządkowo-informacyjne i ochroniarze imprez masowych. Wszelkiego rodzaju prace renowacyjne dróg miejskich i autostrad nierzadko prowadzone są podczas deszczu. Także pracownicy zakładów oczyszczania miast powinni zostać wyposażeni w nieprzemakalną, chroniącą przed wiatrem odzież. Tak naprawdę odzież przeciwdeszczowa przyda się wszędzie tam, gdzie zmieniające się warunki atmosferyczne nie stanowią o przerwaniu prowadzonych prac.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie odzieży przeciwdeszczowej?

Aby odzież przeciwdeszczowa należycie spełniała swoje funkcje musi charakteryzować się pewnymi cechami. Najważniejszą z nich jest materiał, z jakiego została wykonana. To właśnie on odpowiada za hydrofobowe właściwości ubrania i zapewnia ochronę przeciwdeszczową. Na metce powinieneś znaleźć informację o tym, że dany element garderoby został wykonany w 100% z poliestru (PES), zabezpieczonego powłoką poliuretanową (PU). Dzięki temu możesz mieć pewność, że krople wody będą spływać po powierzchni ubrania, a nie będą powodowały jego nasiąkania.

Odzież robocza powinna być również dobrze widoczna. To szczególnie ważne podczas ulewnej pogody, kiedy mgła lub ostro zacinający deszcz znacznie zmniejszają pole widzenia. Warto więc przed zakupem zwrócić uwagę, czy ubrania wyposażone są w taśmy i elementy odblaskowe lub czy wykonane są z jaskrawego materiału. Zwróć także uwagę czy producent zapewnia o spełnianiu wymogów BHP. W wielu grupach zawodowych jest to wręcz wymagane, inaczej odzież nie będzie mogła zostać dopuszczona do użytku.

Sprawdź także: ubranie spawalnicze