Prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności oraz o sposobach wykorzystywania przez stronę internetową plików cookies (tzw. ciasteczek).

Aktualności
Odzież odblaskowa dla pracowników – jaką wybrać?

Odzież odblaskowa dla pracowników – jaką wybrać?

Odzież odblaskowa to niezbędny element wyposażenia tych pracowników, którzy w celu zyskania bezpieczeństwa w pracy muszą być dobrze widoczni z dużych odległości. Zadbać o nią powinni zwłaszcza właściciele firm zajmujących się budową i remontami dróg. Jak zatem wybrać odpowiednie ubrania odblaskowe i czym powinny się charakteryzować?

Postaw na odzież odblaskową o intensywnej widzialności

Jeżeli jesteś właścicielem firmy i chcesz spełnić wszelkie wymogi związane z BHP, a zarazem zapewnić swoim pracownikom komfort i bezpieczeństwo przeprowadzanych robót, powinieneś postawić na certyfikowaną odzież odblaskową o intensywnej widzialności – chodzi tu zwłaszcza o kamizelki i kurtki odblaskowe, a także spodnie wyposażone w odblaski.

Polska norma PN-EN ISO 20471:2013 informuje o minimalnej powierzchni intensywnie widzianego materiału. Stąd najlepiej jest zainwestować w ubrania odblaskowe trzeciej klasy – o największym poziomie ostrzegania. Zgodnie z wytycznymi, paski odblaskowe powinny zajmować co najmniej 0,2 m2 powierzchni odzieży, zaś materiał fluorescencyjny minimum 0,8 m2.

W polskiej normie dokładnie oznaczono również poszczególne grupy ubrań odblaskowych (ostrzegawczych). Warto więc zgodnie z klasyfikacją zaopatrzyć pracowników w odzież okrywającą:

  • tułów (kamizelki i narzuty);
  • tułów i ramiona (bluzy, kurtki, koszule i koszulki);
  • nogi (spodnie i ogrodniczki);
  • tors, ręce i nogi (kombinezony);
  • nogi i tułów (kombinezony bez rękawków).

Pamiętaj o trwałości i komforcie

Inwestując w odzież roboczą odblaskową dla pracowników należy wybierać produkty tworzone z wysokogatunkowych materiałów, które zapewnią ubraniom trwałość. Co więcej, stawiaj na rozwiązania zapewniające odpowiedni komfort cieplny, które będą dopasowane do konkretnej pory roku i ochronią Twoich pracowników przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

Dzięki temu zadbasz nie tylko o ich bezpieczeństwo, ale i wygodę, co przełoży się na efektywność realizowanych zadań.