Prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności oraz o sposobach wykorzystywania przez stronę internetową plików cookies (tzw. ciasteczek).

Ostatnio przeglądane
Aktualności

Aktualności

Inspektor pracy to osoba odpowiedzialna m.in. za kontrolę przestrzegania przepisów prawa pracy i zasad BHP. Co warto wiedzieć o tej roli?
Zgodnie z przepisami określonymi w § 15 ust. 1 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26.09.1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (dalej: r.o.p.b.h.p.), pracodawcy są zobowiązani zapewnić bezpieczne i higieniczne warunki pracy w pomieszczeniach roboczych oraz w ich wyposażeniu.
Szukając odpowiedniego stroju do pracy, kierujemy się wieloma kwestiami, spośród których na ostatnim planie powinna być estetyka. Niestety, nadal zdarzają się przypadki w których dochodzi do uszkodzeń – przyczyną jest źle dobrane obuwie. Czym kierować się podczas zakupu butów BHP?
Najczęściej dbamy o uszy w kontekście zimna – każdy kto choć raz mierzył się z zapaleniem ucha lub inną jego infekcją wie, na jak wiele aspektów życia wpływają nasze problemy ze słuchem. Dyskomfort i utrudnienia może powodować jednak także uszkodzenie słuchu w skutek narażenia na hałas w pracy. Jak się przed tym chronić?
Zasady BHP, czyli Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, powinny być przestrzegane w każdym miejscu pracy, także w magazynach. W szczególności, jeśli jest to magazyn wysokiego składowania, gdzie upadający towar może stanowić ogromne zagrożenie
BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy, to niezwykle istotny aspekt w każdym zakładzie pracy. Procedury BHP pozwalają na ochronę przed wypadkami i innymi niebezpiecznymi sytuacjami, ale również mają na celu zadbanie o dobrą kondycję pracowników (co przekłada się nie tylko na ich produktywność, ale przede wszystkim na większą koncentrację i bezpieczeństwo). Dlatego też każdy zakład powinien posiadać między innymi instrukcję BHP. Co to jest i co powinno się w niej znaleźć? Sprawdź poniżej.
Odzież przeciwdeszczowa to niezbędny element w garderobie niektórych grup zawodowych. Wykonywanie swoich zadań w ciężkich, zmieniających się warunkach atmosferycznych niekiedy okazuje się karkołomnym wyzwaniem.
Różne zadania wykonywane w trakcie pracy mogą wiązać się ze zwiększonym ryzykiem dla wielu części ciała. Odpowiednia ochrona wymaga przede wszystkim gruntownej analizy, a także wyposażenia się we właściwie dobraną odzież.
Choć strój roboczy ma przede wszystkim chronić przed urazami oraz niebezpiecznymi sytuacjami, nie powinien przy tym przeszkadzać w wykonywanych obowiązkach, dlatego też ubranie robocze dostosowane jest do trwającej za oknem pory roku. W zimie robotnicy chętnie korzystają z kurtek i grubych spodni, lecz latem będą one powodować dyskomfort – będzie w nich gorąco i niewygodnie. Warto więc w czasie wiosny wymienić swoją odzież roboczą na letnią, przewiewną i lekką.
Bezpieczeństwo i higiena pracy na budowie mają ogromne znaczenie, ponieważ istnieje wiele czynników, które stanowią istotne zagrożenie dla życia i zdrowia. W celu ochrony należy opracować, a następnie przestrzegać odpowiednich procedur, związanych z noszeniem odpowiedniej odzieży roboczej, elementów odblaskowych oraz innego wyposażenia wskazanego w instrukcji.
Proces spawania bywa bardzo niebezpieczny z wielu względów. Łączenie dwóch powierzchni odbywa się przy bardzo wysokiej temperaturze, a dodatkowe światło, które przy tym powstaje, może uszkodzić wzrok. W jaki sposób unikać zagrożeń w czasie spawania? Przede wszystkim dzięki odpowiedniemu wyposażeniu.
Każdy pracodawca powinien zadbać o komfort i bezpieczeństwo swoich pracowni-ków. Stosowanie się do wymogów BHP nie tylko pozwoli zatrudnionym efektywnie wykonywać swoje zadania, ale również sprawi, że Twoja firma uniknie różnego ro-dzaju kar związanych z nieprzestrzeganiem obowiązujących w Polsce zasad. Jeżeli chcesz postawić na sprawdzone artykuły BHP w przystępnych cenach, postaw na SafetyWorkWear – sklep internetowy, który zyskał dużą popularność wśród właści-cieli przedsiębiorstw.
Każda z osób pracujących w warunkach, które w jakikolwiek sposób zagrażają jej zdrowiu czy bezpieczeństwu, powinna zostać wyposażona w odpowiednią odzież ochronną. Nierzadko jednak stosowana odzież lub jej elementy powinny także chronić otoczenie przed ewentualnym zagrożeniem, jakie może stworzyć sam człowiek – przykładem tego są fartuchy i maseczki chirurgiczne, ognioodporne stroje strażackie czy ochronne rękawice, buty i kombinezon dla osób, narażonych na działanie czynników chemicznych lub...