Ostatnio przeglądane
Aktualności
Czynniki chemiczne w środowisku pracy – zagrożenia, przyczyn i ochrona

Czynniki chemiczne w środowisku pracy – zagrożenia, przyczyn i ochrona

Ogromna ilość substancji chemicznych ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie i życie.

Ignorowanie tego typu zagrożenia może mieć poważne skutki, są to bowiem bardzo szkodliwe czynniki. Praca w różnych warunkach naraża człowieka na niebezpieczne substancje i ciała.

Szczególnie narażeni są pracownicy wszelkiego rodzaju fabryk, laboratoriów, stolarni, warsztatów samochodowych oraz pracujący przy lakiernictwie. Niestety poza miejscami, które są szczególnymi siedliskami, takie czynniki występują także w powietrzu. Wchłanianie ich następuje głównie drogą oddechową, przez skórę i z przewodu pokarmowego. Owe substancje mogą być o działaniu toksycznym, drażniącym, alergizującym, rakotwórczym, wykazującym aktywność biologiczną.

Należy sobie zdawać sprawę z istniejącego ryzyka i go nie lekceważyć. Aby odpowiednio się zabezpieczyć, warto zaopatrzyć się w odpowiednie ubrania ochronne. Pozwoli to na większy komfort i lepsze samopoczucie. Działanie substancji niebezpiecznych na ludzki organizm może być różne. Skutki zdrowotne, które zwykle wynikają z jednorazowego kontaktu z substancją chemiczną, mogą obejmować łagodne objawy, takie jak niewyraźne widzenie, bóle głowy i nudności, podrażnione oczy.

Zgodnie z kodeksem pracy można stosować w miejscu pracy niebezpieczne substancje i mieszaniny chemiczne, jednakże należy wcześniej przeprowadzić dogłębne badania i ustalić stopień ich szkodliwości. Wtem należy jedynie podjąć odpowiednie działania i dobrze się przygotować.

Ubrania ochronne

W zależności od rodzaju zagrożenia, jakie stwarza niebezpieczna substancja chemiczna, i zagrożonych części ciała warto używać dopasowanych ubrań i akcesoriów. Jednymi z najważniejszych są rękawice ochronne, gogle, osłony na twarz, specjalna odzież ochronna, obuwie ochronne.

Na stronie internetowej safetyworkwear.pl mogą znaleźć Państwo różnorodny wybór ubrań ochronnych. Jest to sklep, którego asortyment pomaga w utrzymaniu niezbędnych warunków BHP. Odnaleźć można obuwie ochronne, odzież specjalistyczną, odzież roboczą odblaskową, ubrania antystatyczne, odzież wodochronną, ubrania spawalnicze oraz wiele innych.

Jednym z najważniejszych i podstawowych elementów naszej roboczej garderoby powinny być jednak rękawice. To właśnie one są najczęściej zamawianym elementem z naszego sklepu, bowiem chronią nasze dłonie, którymi pracujemy najczęściej. Posiadamy rękawice z wysokiej jakości materiałów, które wytrzymają ciężkie warunki i pozwolą na swobodne wykonywanie różnych, trudnych zadań. Dysponujemy rękawicami monterskimi, nitrylowymi, a także skórzanymi.

U nas znajdą Państwo także rękawice ocieplane. Oferujemy produkty zaufanych i godnych polecenia producentów, znanych z niezawodności i wysokiej jakości. Zachęcamy do szerszego zapoznania się z naszą szeroką ofertą i wybrania odpowiednich ubrań ochronnych, adekwatnych do wykonywanej profesji. W razie pytań i wszelkich wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Sprawdź także: odzież spawalnicza