• Nowy

KAMIZELKA ODBLASKOWA ANTYSTATYCZNA TRUDNOPALNA FR71

PORTWEST
110,00 zł

89,43 zł netto

Dostawa w ciągu 1-3 dni

Kamizelka ostrzegawcza trudnopalna antystatyczna to niezbędny element odzieży ochronnej dla pracowników narażonych na ekstremalne warunki pracy, zwłaszcza w miejscach, gdzie istnieje ryzyko wysokich temperatur. Wykorzystując trudnopalny materiał Bizflame Rain HV, kamizelka spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. Kamizelka ostrzegawcza trudnopalna antystatyczna to nie tylko standardowa odzież ochronna, ale także kluczowy element bezpieczeństwa w warunkach pracy narażonych na wysokie temperatury i ryzyko wystąpienia ładunków elektrostatycznych. Dzięki starannie dobranym materiałom i zastosowanym rozwiązaniom, kamizelka stanowi skuteczną barierę ochronną dla pracowników.

SWW Elementy odblaskowe
Tak
SWW Płeć
Mężczyzna
SWW Gramatura
120g
SWW Materiał
98% Poliester/ 2% Włókno węglowe
standards standards
Kolor :
Rozmiar :
Ilość :
20573

✔️Antystatyczność: Zapewnia ochronę przed ładunkami elektrostatycznymi, co jest kluczowe w warunkach, gdzie tego rodzaju zjawiska mogą stanowić zagrożenie.

✔️Trudnopalność: Wykonana z trudnopalnego materiału Bizflame Rain HV, który zapewnia ochronę przed skutkami ognia i wysokich temperatur.

✔️Taśmy ostrzegawcze trudnopalne: Srebrne taśmy klasy Premium osadzone wokół ciała oraz na ramionach zwiększają widoczność pracownika, zwłaszcza w warunkach o ograniczonej widoczności.

✔️Zapięcie na rzep: Ułatwia zakładanie i zdejmowanie kamizelki, zapewniając jednocześnie pewne i bezpieczne dopasowanie.

✔️Niemagnetyczność: Brak zawartości niklu i żelaza, co sprawia, że kamizelka jest niemagnetyczna.

✔️Lekkość i wygoda: Wyjątkowo lekka konstrukcja oraz komfortowy, obszerny rozmiar zwiększają wygodę noszenia w trudnych warunkach.

✔️Certyfikaty: Certyfikowano zgodność z normami CE oraz pełną zgodność z brytyjską normą kolejową RIS 3279-TOM (dotyczy koloru pomarańczowego).

PORTWEST
20573

Opis

SWW Norma
EN 1149-5
EN ISO 11611:2015
SWW Elementy odblaskowe
Tak
SWW Płeć
Mężczyzna
SWW Tabela rozmiarów
Bluzy PORTWEST
SWW Gramatura
120g
SWW Materiał
98% Poliester/ 2% Włókno węglowe

Specyficzne kody

EN ISO 1149 to norma dotycząca ochrony przed wyładowaniami elektrostatycznymi (ESD) w komponentach i zespołach elektronicznych. Określa wymagania dotyczące projektowania, testowania i działania odzieży ochronnej ESD i innych elementów odzieży ochronnej ESD, które są noszone przez osoby pracujące z komponentami i urządzeniami elektronicznymi. Norma ma na celu zapobieganie uszkodzeniom komponentów i urządzeń elektronicznych spowodowanych wyładowaniami elektrostatycznymi, które mogą wystąpić, gdy zetkną się ze sobą dwa obiekty o różnych potencjałach elektrostatycznych. Odzież ochronna ESD może pomóc zmniejszyć ryzyko wyładowań elektrostatycznych, zapewniając ścieżkę o niskiej rezystancji do uziemienia dla ładunków elektrostatycznych.

to niektóre korzyści wynikające z używania odzieży ochronnej ESD zgodnie z normą EN ISO 1149:
  • Odzież ochronna ESD może pomóc chronić elementy elektroniczne i urządzenia przed uszkodzeniem w wyniku wyładowania elektrostatycznego, które może wystąpić, gdy zetkną się ze sobą dwa obiekty o różnych potencjałach elektrostatycznych.
  • Odzież ochronna ESD może pomóc zmniejszyć ryzyko wyładowań elektrostatycznych, które mogą być kosztowne i uciążliwe dla firm.
  • Odzież ochronna ESD może pomóc poprawić niezawodność i wydajność komponentów i urządzeń elektronicznych, zmniejszając ryzyko uszkodzeń spowodowanych wyładowaniami elektrostatycznymi.
  • Odzież ochronna ESD może pomóc w stworzeniu bezpieczniejszego środowiska pracy dla pracowników pracujących z komponentami i urządzeniami elektronicznymi, zmniejszając ryzyko wyładowań elektrostatycznych.
  • Odzież ochronna ESD może pomóc zmniejszyć ryzyko kosztownych roszczeń gwarancyjnych i zwrotów z powodu uszkodzeń spowodowanych wyładowaniami elektrostatycznymi.
EN ISO 11611 to międzynarodowa norma określająca wymagania dotyczące odzieży ochronnej do stosowania podczas spawania i procesów pokrewnych. Norma ma na celu ochronę pracowników przed oparzeniami termicznymi, iskrami i odpryskami, a także szkodliwym działaniem promieniowania UV i innego promieniowania emitowanego podczas procesu spawania.

Norma obejmuje asortyment odzieży ochronnej, w tym fartuchy, rękawy i legginsy, a także rękawice oraz ochronę twarzy i oczu. Zawiera również wymagania dotyczące materiałów i konstrukcji odzieży, a także kryteria wydajności dotyczące czynników, takich jak ognioodporność, trwałość i mobilność.

EN ISO 11611 jest częścią serii norm dotyczących odzieży ochronnej stosowanej w różnych gałęziach przemysłu, w tym w spawalnictwie, odlewniach i przetwórstwie chemicznym. Normy te są opracowywane i utrzymywane przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO), globalną organizację pozarządową, która promuje rozwój i stosowanie norm międzynarodowych.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

6 innych produktów w tej samej kategorii: